Česko-izraelský inovační den

Česko-izraelská smíšená obchodní komora ve spolupráci s výzkumným centrem STAR Research & Innovation Cluster v Dolních Břežanech  pořádala dne  21. listopadu 2017 Česko-izraelský inovační den. Akce byla rozdělena do tří tématických bloků a zakončila ji panelová diskuse s řečníky.

V úvodním bloku  vystoupili s krátkými proslovy předseda správní rady STAR clusteru Věslav Michalik,  president ČISOK Pavel Smutný, J.E. Daniel Meron, velvyslanec Státu Izrael a Petr Očko, předseda TA ČR.

4E0A0297

Odbornou část zahájil s přednáškou na téma „Back to Basics, Forward to the Future“ profesor Joel Sussman z Weizmannova institutu v Izraeli. Po něm vystoupil profesor Amiram Goldblum z Hebrew University School of Pharmacy.

4E0A0644

Blok věnovaný byznysu započal svým vystoupením Gideon Sturlesi, president a CEO společnosti LifeBond. Hovořil například o tom, jak převést data z výzkumu do praxe a reálných výstupů v podobě konečného produktu. O správně nastavených pracovních podmínkách a platformě, která umožní plně zúročit schopnosti a možnosti všech spolupracovníků přednášel Oren Simanian, zakladatel StarTau. Za státní sféru pak vystoupila Iris Ambor z izraelského ministerstva zahraničí. Mluvila zejména o spolupráci a podpoře soukromého sektoru ze strany státu.

4E0A0734

Dalším tématem Česko-izraelského inovačního dne byla Smart Cities.  O praktickýcké zkušenosti s „chytrým městem“ se podělil Zeev Bielsky, starosta izraelské Ra‘ anany. Co je potřeba pro to, aby se z města stalo Smart City, a jaké kroky tomu předchází, vysvětlil Guy Pross z 31° North Innovation Exchange.

4E0A0728

Poté již následovala panelová diskuse.

 

Česká televize na místě natočila rozhovor s presidentem ČISOK Pavlem Smutným a s profesorem Joel L. Sussmanem z Weizmanova institutu, najdete jej ZDE

(začátek v čase 1:14:32)

foto: STAR Research & Innovation Cluster