Nový nanovlákenný respirátor RespiRaptor FFP2 od brněnského Respilonu dobře sedne i vousatým mužům

Brněnská firma Respilon, která se specializuje na vývoj a výrobu nanovlákenných produktů, rozšiřuje svoje portfolio nanovlákenných respirátorů o novinku se speciálním tvarem a za velmi příznivou cenu. RespiRaptor FFP2 je na e-shopu firmy k dostání za pouhých 49 korun bez DPH. Jeho tvar, který má v horní a spodní části flexibilní sklady, dobře sedne i mužům s vousy a lidem s širšími tvary obličeje.

RespiRaptor FFP2 je další novinkou brněnského Respilonu, která vyniká úplně jiným tvarem, než mají ostatní nanovlákenné respirátory v portfoliu firmy. Respilon tím reaguje na individuální potřeby zákazníků, kteří hledají takový tvar respirátoru, který jim opravdu dobře sedne na obličeji.

„Je potřeba, aby si každý našel pro svůj obličej takový tvar, který mu bude velmi dobře sedět a zároveň nebude nikde tlačit, protože komfort je pro člověka při několikahodinovém nošení respirátoru zásadní,“ komentuje Ing. Jana Zimová, MBA, výkonná ředitelka Respilonu a dodává: „U RespiRaptoru FFP2 jsme si dali záležet na tom, aby jeho tvar nabízel vyváženou kombinaci pohodlí, flexibility a těsnosti i pro muže s vousy a také pro zákazníky s většími a širšími tvary obličeje. RespiRaptor FFP2 prodáváme v jedné kombinované velikosti M a L.“

Každé balení obsahuje rovněž malou plastovou sponu, do které se přichytí vzadu na hlavě záušní gumičky. Tím respirátor ještě více přilne k obličeji, pokud to člověk bude potřebovat. Respilon průběžně vylepšuje všechny detaily včetně záušních gumiček. Jejich nová generace použitá u RespiRaptoru neřeže za uchem ani po několika hodinách nošení.

Označení FFP2 je viditelné zvenku po stranách respirátoru, což usnadňuje rychlou kontrolu v místech s ochrankou jako například v obchodech nebo na některých úřadech. RespiRaptor FFP2 ocení i ti, kdo musí hodně mluvit. Mluví se v něm pohodlně a srozumitelně.

RespiRaptor FFP2 obsahuje vysoce účinnou nanovlákennou membránu s certifikovanou úrovní záchytu virů až 99,9 %. Dále zachytí bakterie, smog, prach, pyl, alergeny, plísně a další patogeny. Jak říká Jana Zimová, závažnost epidemické situace a také blížící se období jarních alergií nám potvrzuje, že je opravdu pádný důvod volit nanovlákenný respirátor před jinými materiály. Důvody jsou tři:

Za prvé – nanovlákenná membrána zajišťuje záchyt škodlivin zároveň oběma směry. To znamená, že uživatel chrání sebe před patogeny z okolí a zároveň chrání svoje okolí před svými viry.

Za druhé – nanovlákenná membrána je super hustá síť, která mechanicky zachytává i ty nejmenší škodliviny, a její vysoká míra záchytu se nesnižuje, i když respirátor vlivem dýchání během nošení navlhne.

Za třetí – nanovlákenný respirátor je lehoučký a velmi dobře prodyšný. RespiRaptor má pouhé 4,4 gramu a je lehčí než list papíru A4.

RespiRaptor FFP2 má v kategorii nanovlákenných respirátorů velmi příznivou cenu 49 korun bez DPH a je k dostání na e-shopu Respilonu shop.respilon.cz.

O firmě RESPILON:

RESPILON® je brněnská rodinná firma působící na mezinárodním trhu, která se od roku 2013 věnuje výzkumu a vývoji produktů z nanovláken. Jejím posláním je novátorské využití specifických vlastností nanovláken pro lepší a zdravější život. V současném portfoliu má nanovlákenné produkty na ochranu dýchacího ústrojí (respirátory RespiPro FFP2, RespiRaptor FFP2 a nákrčníky R-Shield, které uvedla na trh již v roce 2018 jako odpověď na potřeby nemocných se sníženou imunitou), nanovlákenné membrány do oken a dveří, nanovlákenné funkční membrány pro sportovní a outdoorové oblečení. RESPILON má pobočky ve Španělsku, USA a Číně. Spolupracuje s výrobci špičkových nanovláken po celém světě, s výzkumnými pracovišti a univerzitami. RESPILON má vlastní výrobu v tzv. čistých prostorách v brněnském Technologickém Parku a také prověřené výrobní partnery na několika trzích, kteří mu umožňují pokrýt i mezinárodní poptávku. RESPILON dlouhodobě pomáhá řadě neziskových organizací, které se věnují dětem a dospělým se sníženou imunitou, těžce nemocným nebo jinak znevýhodněným. Procenta z příjmů z prodejů vybraných produktů pravidelně putují na konta neziskových organizací. RESPILON věnuje také hodně času edukaci o tom, jak ochranné pomůcky z nanovláken správně používat. RESPILON je členem Česko-izraelské smíšené obchodní komory, ČISOK.

 

Pro bližší informace kontaktujte, prosím:

Ing. Jana Zimová, MBA, E-mail:

Dita Stejskalová, Ogilvy, Mobil: 605 228 916, E-mail:

KONTAKTY

Česko-izraelská
smíšená obchodní komora
Václavské nám. 802/56
110 00 Praha 1
IČO: 26128934
Zapsána v OR, Městský soud v Praze, oddíl A,
vložka 39326, dne 10.5.2000.
Bankovní spojení: Raiffeisenbank a.s.
číslo účtu: 6655300001/5500
Mgr. Ondřej Bočkay
výkonný ředitel
tel.: +420 224 032 161
Gabriela Horká
Event & Office Manager
tel.: +420 224 032 161