Avitour pořádá v termínu 22. – 29. dubna. 2018 poznávací zájezd za vojenskou historií Izraele.

Avitour s.r.o. se specializuje na organizování zájezdů výhradně do Izraele. Jsme členy Česko-izraelské smíšené obchodní komory, podporujeme činnost KKL – Keren Kayemeth LeIsrael a spolupracujeme s Vojenským historickým ústavem AČR.

Hlavní doménou je moderní vojenská historie. Snahou je ukázat touto formou veřejnosti pravou tvář Izraele. Izraele takového, jaký ve skutečnosti je, a že i v tak vzdálené a zdánlivě rozdílné zemi najdeme významný kus společné historie. Naší činností chceme přispívat k posilování česko-izraelských vztahů a zvyšovat povědomí v České Republice o této nádherné zemi a o životě v ní.

Během zájezdu chceme ukázat, jak těžké je pro Izrael udržet si svobodu a vůbec zajistit svoji existenci. Že to není zadarmo. Že to není bez obětí. Že to není a nikdy nebylo bez maximálního úsilí. Chceme ukázat, že Izrael není jenom Zeď nářků a konflikty v Gaze.

Program zájezdu:
S certifikovaným českým průvodcem, nadšeným do vojenské historie, navštívíme místa válečných konfliktů a bojů od okamžiku vzniku státu Izrael v roce 1948. V pohodlném klimatizovaném autobuse se dostaneme od pouštní pevnosti Masada u Mrtvého moře, přes Berševu, Jeruzalem, Tel-Aviv až po nádherné, dodnes boji poznamenané, Golanské výšiny. Po náročném dni si odpočineme v příjemném prostředí pečlivě vybraných hotelů, kde nás bude čekat vždy skvělá večeře i snídaně.

Těšit se můžete na návštěvu významných lokalit, památníků a muzeí jako místo vyhlášení státu Izrael, Údolí slz na Golanských výšinách, tajnou muniční továrnu Rehovot, největší tankové muzeum v Latrunu, kde si můžeme prohlédnout i legendární Merkavy a letadlové muzeum Hacerim u Berševy. Uskuteční se beseda s válečnými veterány, kteří prodělali výcvik v Československu.

Nevynecháme ani návštěvu historického Jeruzalema a jeho úchvatných zákoutí, kde i dnes, kromě nábožensky významných míst, nalezneme známky novodobých bojů o toto město. Zdoláme legendární pevnost Masadu a bude čas i na odpočinek při kterém se okoupeme v Mertvém moři.

Naše hlavní vize je ukázat lidem pravou tvář Izraele.

Více informací o projektu je možné získat na webových stránkách: www.avitour.cz

Kontaktní osoba:
Lukáš Konečný
tel.: +420 702 006 059
mail: lukas.konecny@avitour.cz

KONTAKTY

Česko-izraelská
smíšená obchodní komora
Václavské nám. 802/56
110 00 Praha 1
IČO: 26128934
Zapsána v OR, Městský soud v Praze, oddíl A,
vložka 39326, dne 10.5.2000.
Bankovní spojení: Raiffeisenbank a.s.
číslo účtu: 6655300001/5500
Mgr. Ondřej Bočkay
výkonný ředitel
tel.: +420 224 032 161
Gabriela Horká
administrativa, média a sociální sítě
tel.: +420 224 032 161