V úterý dopoledne byla na online tiskové konferenci Respilonu představena nová revoluční novinka
v ochraně dýchacího ústrojí,  nanovlákenný respirátor VK RespiPro se samosterilizační funkcí.

Tento nový respirátor je výsledkem spolupráce izraelských vědců a vlastního vývojářského a designového týmu české firmy Respilon. Samosterilizační funkci zajišťují dvě vrstvy s akcelerovaným oxidem mědi, který deaktivuje viry zachycené v kvalitní certifikované nanovlákenné membráně. Díky této zcela unikátní dvojité bariéře lze respirátor spolehlivě, bezpečně a opakovaně používat až po dobu jednoho týdne, neboli zhruba 30 hodin kumulativně.

Česko-izraelská smíšená obchodní komora jejímž členem je firma Respilon, tak mohla poskytnout darem tento nový unikátní produkt pro Domov sociální péče Hagibor v Praze v počtu 60 ks balení. Domov sociální péče Hagibor bude tak jedním z prvních, který obdrží ochranné prostředky s nejnovější samosterilizační technologiíí a umožní jim tak zabezpečit své zaměstnance a klienty kvalitními ochrannými prostředky v boji proti COVID-19.

Firma Respilon vyrábí svoji novinku v Brně, v Technologickém Parku a nabízí ji zatím k prodeji pouze na území České republiky. Vstup na trhy v dalších zemích plánuje až po uspokojení poptávky v Česku.

„Jsem rád, že jsme díky společnosti RESPILON Group mohli poskytnout darem Domovu sociální péče Hagibor v Praze tyto vysoce kvalitní samosterilizační nanorespirátory“ říká JUDr. Pavel Smutný, prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory.

„Několik let spolupracujeme s pacientskými a neziskovými organizacemi a víme, jak je pro pacienty s nízkou imunitou důležité mít neustále při sobě kvalitní ochranu dýchacího ústrojí. Samosterilizační vlastnost VK RespiPro přinese úlevu v možnosti opakovaného použití při zachování vysokého stupně ochrany a s minimálním rizikem kroskontaminace,“ doplňuje Jana Zimová, výkonná ředitelka Respilonu.

Nanovlákenný respirátor VK RespiPro je vhodný jak pro profese v první linii, lékaře, zdravotní sestry, záchranáře, hasiče, policisty, lékárníky, tak pro kohokoli, kdo chce pro sebe a pro své blízké kvalitní ochranu dýchacího ústrojí s komfortem opakovaného, a přitom bezpečného použití.

Záznam tiskové konference společnosti Respilon, kde byl respirátor představen, najdete zde: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/respilon-uvedl-na-trh-masku-jez-podle-firmy-hubi-viry/1956193

KONTAKTY

Česko-izraelská
smíšená obchodní komora
Václavské nám. 802/56
110 00 Praha 1
IČO: 26128934
Zapsána v OR, Městský soud v Praze, oddíl A,
vložka 39326, dne 10.5.2000.
Bankovní spojení: Raiffeisenbank a.s.
číslo účtu: 6655300001/5500
Mgr. Ondřej Bočkay
výkonný ředitel
tel.: +420 224 032 161
Gabriela Horká
Event & Office Manager
tel.: +420 224 032 161