Registrace: ZDE
Program: ZDE

Mezinárodní hybridní konference Healthcare Innovations in Visegrad Countries and Israel se bude konat ve středu 21. září v BEA Olomouc. Cílem konference je diskutovat o socio-ekonomických výzvách v evropském zdravotnictví a Izraeli a prezentovat výsledky mezinárodního projektu zaměřeného na inovace v oblasti eHealth a řízení zdravotnictví ve visegrádských zemích. Konference se zúčastní odborníci z univerzit, nemocnic a státní správy a jejím cílem je vytvořit platformu pro inovace ve zdravotnictví v zemích V4 a Izraeli.

Mezi významnými řečníky vystoupí prof. Niek Klazinga (OECD), který bude mít prezentaci na téma “Výzvy v evropském zdravotnictví; role řízení výkonnosti systému zdravotní péče“. Bývalý státní tajemník izraelského ministerstva zdravotnictví Moshe Bar Siman Tov bude hovořit o izraelské cestě k nákladově efektivnímu zdravotnímu systému. Prof. Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc, se bude ve svém příspěvku zabývat „Udržitelnými vizemi a strategiemi Fakultní nemocnice“. Náměstek ministra zdravotnictví Radek Policar poodhalí plán českého předsednictví Evropské unie a eHealth. Zástupci řešitelských týmů z Ekonomické univerzity v Katovicích, Budapest Business School, Ekonomické univerzity v Bratislavě a Moravské vysoké školy Olomouc (Grzegorz GłódJudit SágiDenisa GajdováJindra Peterková) představí svůj visegrádský projekt. Mezi odborníky z Izraele vystoupí paní Edna Bar-Ratson z Maccabi HMO, Oren Pearlsman zástupce izraelského ministerstva zdravotnictví a zástupce Reichman University.

Konferenci pořádá Moravská vysoká škola Olomouc, BEA Olomouc, Česko-izraelská smíšená obchodní komora za podpory Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví Státu Izrael v ČR, Tesco SW. Konference je součástí každoročních Česko-izraelských inovačních dní v Olomouci.

PDF program ke stažení zde: 20220921 HCI V4+Israel Program

 

KONTAKTY

Česko-izraelská
smíšená obchodní komora
Václavské nám. 802/56
110 00 Praha 1
IČO: 26128934
Zapsána v OR, Městský soud v Praze, oddíl A,
vložka 39326, dne 10.5.2000.
Bankovní spojení: Raiffeisenbank a.s.
číslo účtu: 6655300001/5500
Mgr. Ondřej Bočkay
výkonný ředitel
tel.: +420 224 032 161
Gabriela Horká
Event & Office Manager
tel.: +420 224 032 161