Praha, 15. prosince 2017 – ŠKODA AUTO DigiLab a izraelský importér vozů značky ŠKODA Champion Motors založili v Tel Avivu společný podnik, který své aktivity zahájí již v lednu 2018. Dokumenty k založení společného podniku včera v Rudolfinu na pražském Starém Městě podepsali předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier, CEO společnosti Champion Motors Dan Orenstein a spolu s ním Erez Vigodman a Dr. Yoram Turbowicz, členové představenstva izraelského partnera.

Prostřednictvím nového společného podniku bude ŠKODA AUTO DigiLab nyní zastoupen i v Tel Avivu. Toto město je považováno za jedno z nejdynamičtějších center IT-startupů na světě. Dva stálí zaměstnanci zde budou navazovat kontakty s nejdůležitějšími izraelskými startupy a iniciovat nové projekty.

„Izrael je kvalitním zdrojem digitálních inovací. Přítomnost v Izraeli a možnost získat přístup k inovativním projektům, hi-tech-startupům a talentům v oblasti IT má pro značku ŠKODA velký význam,“ zdůraznil předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Jsme pevně přesvědčeni o tom, že tímto způsobem budeme moci optimálně využít tamní kreativní ekosystém a kompetenci digitálního vývoje. Společnost ŠKODA AUTO v současnosti do popředí staví oblasti jako Cyber Security a Big Data,“ dodává Maier.

„Jsme hrdí na to, že posílíme naší spolupráci se společností ŠKODA AUTO a že ji založením společného podniku v Izraeli pozdvihneme na vyšší úroveň,“ říká profesor Itzhak Swary, předseda správní rady společnosti Champion Motors. „Jsem si jist, že díky našemu spoIečnému podniku a aktivní přítomnosti společnosti ŠKODA AUTO v izraelském ekosystému vzniknou nové obchodní možnosti pro všechny zúčastněné – pro českou automobilku, společnost Champion Motors i místní průmysl.“

Cílem partnerství je stálý kontakt s regionálními aktéry IT-scény, s podniky a vysokými školami. V centru pozornosti je spolupráce se startupy, které již dosáhly určitého stupně zralosti. Účelem je nalézt co nejvíce inovativních projektů, z nichž bude možno pro značku ŠKODA vytvořit zajímavé obchodní modely.

ŠKODA AUTO

Zdroj fotografií a textu: ŠKODA AUTO

KONTAKTY

Česko-izraelská
smíšená obchodní komora
Václavské nám. 802/56
110 00 Praha 1
IČO: 26128934
Zapsána v OR, Městský soud v Praze, oddíl A,
vložka 39326, dne 10.5.2000.
Bankovní spojení: Raiffeisenbank a.s.
číslo účtu: 6655300001/5500
Mgr. Ondřej Bočkay
výkonný ředitel
tel.: +420 224 032 161
Gabriela Horká
administrativa, média a sociální sítě
tel.: +420 224 032 161