Členství

DOX představí Izrael a Západní břeh očima 12 světových fotografů

V Centru současného umění DOX bude od 24. října k vidění světová premiéra mezinárodní putovní výstavy THIS PLACE, zahrnující práce 12 předních fotografů a jejich pohled na Izrael – jeho historii, geografii, jeho obyvatele, každodenní život a význam, který tato země má pro zbytek světa. Mezi autory několika stovek fotografií se představí slavná jména jako je Frédéric Brenner, Josef Koudelka nebo Thomas Struth.

Kromě prezentace současného umění nabízí Centrum DOX pronájem jedinečných industriálních prostor k uspořádání společenských akcí, večírků, konferencí apod., které lze doprovodit například komentovanou prohlídkou výstavy.

K výstavě proběhne veřejný doprovodný program zahrnující panelové diskuze s umělci, fotografické workshopy, aj. V rámci projektu vyjde rovněž 13 knih, mezi nimiž budou jak monografie jednotlivých vystavujících umělců, tak komplexní výstavní katalog.

this_place_sirka_820px

 

Koncert Shai Maestro Trio

Datum: 8. 10. 2014
Místo: Divadlo u hasičů, Římská 45, Praha 2

V říjnu se uskuteční další nejeden koncert izraelského interpreta. Mladý nadaný pianista Shai Maestro, který je již uznávaným hudebníkem na poli jazzu, vystoupí tentokrát se skupinou ve složení:
Shai Maestro – piano
Jorge Roeder – kontrabas
Ziv Ravitz – bicí

Plakát A2 Shai Maestro Trio 8. 10 01 low

Koncert se koná za podpory Magistrátu HMP, Ministerstva kultury ČR a Izraelské ambasády.

Vstupenky je možno zakoupit buď u organizátora koncertů společnosti P&J Music, Ječná 28, Praha 2 (po předchozí telefonické dohodě na č. 224922830 nebo dohodnout na emailové adrese p.music@pjmusic.cz) a dále v předprodejích Ticketpro, Ticketstream, TicketArt, Ticketportal.

Více informací na https://www.facebook.com/events/321884857971071/

 

The Gary Bertini Israeli Choir zavítá v první polovině října do Prahy

V polovině října do Prahy zavítá aktuálně nejznámější izraelský sbor – The Gary Bertini Israeli Choir. V hlavním městě vystoupí hned třikrát, 11. října ve Španělské synagoze, 12. října v sále Pražské konzervatoře a 14. října v Českém muzeu hudby. Vystoupení v sále Pražské konzervatoře doprovodí Pražský komorní orchestr, v muzeu hudby pak sbor vystoupí společně s Asamblea Mediterranea. Díky těmto exkluzivním hostům tak budou moci diváci shlédnout vystoupení sboru ve třech značně odlišných polohách.

Sbor The Gary Bertini Israeli Choir proslul mimo jiné spoluprací s Izraelskou filharmonií a především svou dramaturgickou rozmanitostí. Jeho repertoár představuje průřez od hudby renezanční až po současnou, žánrově osciluje od klasické a sakrální hudby až po world-music. Za svou existenci sbor doprovázel například inscenace oper Mozartových či Orffových a v nedávné době absolvoval turné s proslulým římským orchestrem Nova Amadeus.

Foto

Flexibilitu repertoáru The Gary Bertini Israeli Choir potvrzuje i jejich pražské turné. Ve Španělské synagoze zazní spíše liturgické písně, v Sále Pražské konzervatoře sbor představí společně s Pražským komorním orchestrem repertoár zahrnující Brahmse, Mendelssohna, Coplanda, Barbera a novinku od skladatele Chaima Permonta, který se inspiroval texty vytvořenými dětmi vězněnými v koncentračním táboře Terezín. Poslední koncert bude věnovaný Ladinu, jemenským tradičním písním a klezmeru za doprovodu izraelské formace Asamblea Mediterranea.

 

ICEJ: Koncert izraelských dětí v Praze

Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém před nedávnem zveřejnilo výzvu k podpoře izraelských dětí, jimž připravilo krátký pobyt v České republice. Díky podpoře všech dárců se rychle sešla potřebná částka, která umožnila pokrýt náklady na pobyt dvou skupin čítajících celkem 40 dětí a doprovod. Případné další příspěvky na účet č. 3747530257/0100, variabilní symbol 106, zašleme ICEJ do Izraele ve prospěch fondu „Izrael v krizi“, z
něhož se financují akutní potřeby spojené se současným konfliktem.

V současné době se tým zkušených křesťanských vedoucích stará o skupinu 30 dětí z jihoizraelského Ašdodu. Izraelští hosté si připravili hudební vystoupení, kterým chtějí poděkovat za pomoc a přinést pozdrav z Izraele. Vystoupení se uskuteční v sobotu 30. srpna od 17:30 hodin ve sboru Bratrské jednoty baptistů, Vinohradská 68, Praha 3. Společně s izraelskými hosty vystoupí skupina Shirim Ashirim, která zpívá hebrejské písně.

Přijďte pozdravit naše izraelské hosty a zažít neopakovatelnou atmosféru, která se při této spontánní akci vytvořila.

Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém

 

Shromáždění na podporu Izraele, petice a sbírka na tábor v České republice pro děti z Izrale

Dne 6. srpna uspořádala ICEJ (Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém) shromáždění na podporu Izraele a proti antisemitismu. V horní části Václavského náměstí u sochy sv. Václava se sešlo více než 500 občanů.

V případě, že byste chtěli podepsat petici je možné udělat tak i online http://www.petice24.com/pro_izrael

Jak jsme Vás již informovali na našem webu, ICEJ taktéž organizovala pro děti v Izraeli, které jsou postižené aktuální situací, letní tábor v České republice. Podařilo se umístit 30 dětí z Ašdodu a 10 dětí ze Sderotu ve dvou křesťanských táborech.

ICEJ přichází s plánem zorganizovat tento tábor i o příštích prázdninách. I když není v Izraeli zrovna akutní konflikt, stále tam žije dost potřebných dětí, například z chudých rodin, pro které by podobná nabídka byla darem z nebes. ICEJ bude tento nápad konzultovat s izraelskou stranou.

V tuto chvíli je ještě stále aktuální sbírka na pokrytí nákladů na ubytování, stravu a program pro zmíněných 40 dětí. Příspěvky můžete zasílat na účet ICEJ u Komerční banky, č ú. 3747530257/0100, variabilní symbol 106. Případný přebytek zašleme do ICEJ AID v Jeruzalémě na fond „Izrael v krizi“, z něhož se financují akutní potřeby spojené se současným konfliktem.

 

Emunah Afula Children’s Center – program pro děti v nouzi, chcete se také zapojit a pomoci?

Emunah Afula centrum pro děti je terapeutické residenční centrum pro 200 dětí v nouzi. Jedná se o děti ve věku od 5 do 18 let z oblasti severního Izraele, které jsou do centra umisťôvány sociální péčí.

Centrum je financováno státem, avšak aby dětem zajistilo nutnou péči potřebuje ročně další $1,000,000.

DSCF8171

Pokud byste měli zájem podpořit toto centrum pro děti v nouzi nebo byste věděli o někom dalším, kdo by se k projektu rád připojil, kontaktujte, prosím, Ellin Yassky na Ellin.Emunah@yahoo.com

Více informací naleznete také na www.emunahafula.org

 

Festival Fotosféra a workshop s izraelským fotografem Felixem Lupou

Pokud do 7. září nestíháte v Leica Galery výstavu izraelského fotografa Felixe Lupy, jejíž partnerem byla i ČISOK, můžete se s ním setkat na workshopu v rámci festivalu Fotosféra. Festival Fotosféra se bude konat 11. října 2014 v La Fabrika. Samotný workshop s Felixem Lupou začíná 10. října v 10.00 v restauraci Mollo 22.

V případě Vašeho zájmu o partnerstvi, prosim, kontaktujte pospisil@festival-fotosfera.cz

Více informací se můžete dozvědět na festival-fotosfera.cz

 

Výzva ICEJ – Pomozte izraelským dětem

„Tisíce izraelských rodin, zejména na jihu země, čelí už čtvrtý týden ostřelování raketami Hamásu. Sirény znějí i několikrát denně, ve dne i v noci, a doba pro útěk do krytu se podle vzdálenosti od Gazy pohybuje od 15 do 90 vteřin. Stresem z neustálého ohrožení trpí nejvíce děti.

Řada českých křesťanů se na nás obrátila s myšlenkou umožnit alespoň některým z těchto dětí a mladých lidí krátký oddech v České republice. V současné době již konkrétně jednáme o příjezdu skupiny 30 dětí z jihoizraelského Ašdodu, které u nás stráví v druhé polovině srpna dva týdny na speciálně připraveném táboře.

Organizátoři uskuteční tento mimořádný tábor ve svém volném čase a za režijní ceny. Na pokrytí nutných nákladů, např. na jídlo, ale potřebují peníze. Jednáme také o dalších nabídkách s podobnými podmínkami.

Vyhlašujeme proto sbírku „Pomozte izraelským dětem“, jejíž výtěžek bude použit výhradně na financování pobytu izraelských dětí v ČR. Případný přebytek zašleme do ICEJ AID v Jeruzalémě na fond „Izrael v krizi“, z něhož se financují akutní potřeby spojené se současným konfliktem. Příspěvky můžete zasílat na účet ICEJ u Komerční banky, č ú. 3747530257/0100, variabilní symbol 106.

Děkujem!“

RNDr. Mojmír Kallus
Předseda ICEJ ČR